birgün

7° HAFİF YAĞMUR

YEŞİL BİRGÜN 07.12.2019 15:31

Dayanışma Kooperatifi İzmir’de açıldı

Çaydan zeytine geniş ürün yelpazesine sahip Dayanışma Kooperatifi, İzmir’deki ilk şubesini Narlıdere’de açtı.

Dayanışma Kooperatifi İzmir’de açıldı

BİRGÜN/ İZMİR

Üreticiden tüketiciye aracısız bir şekilde doğal gıdaları ulaştırmayı ve bunu yaparken dayanışmayı büyütmeyi hedefleyen Dayanışma Kooperatifi, İzmir Narlıdere'de açıldı.

Üretimde verimliliği artırmak için kullanılan kimyasal maddeler ve ürünün raf ömrünü uzatmaya yönelik yöntemler güvensiz ve sağlıksız gıdaların açığa çıkmasına neden oldu.

Üreticinin şirketler tarafından sömürüldüğü, tüketicinin ise tükettiği gıdanın nerede, kim tarafından, nasıl üretildiğini bilmediği günümüzde; Dayanışma Kooperatifi günden güne büyümeye devam ediyor.

Üreticiden tüketiciye aracısız bir model sunan Dayanışma Kooperatifi, kurulduğu günden bu yana ilgiyle karşılanıyor. Endüstriyel tarımla birlikte sağlıklı üretim modelinin giderek zorlaştığına dikkat çeken Dayanışma Kooperatifi üretici ve tüketici arasında köprü kuran bir model öneriyor. Çaydan zeytine geniş ürün yelpazesine sahip Dayanışma Kooperatifi, İzmir’deki ilk şubesini Narlıdere’de açtı.

dayanisma-kooperatifi-izmir-de-acildi-658649-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız