birgün

6° PARÇALI BULUTLU

Demirtaş: Muhalefetin en büyük sınavı, bu sinsi plan karşısında alacağı tutumdur

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "İktidar, seçim öncesi Kobani'ye bir saldırı planı yapıyor" dedi ve ekledi: "Muhalefetin en büyük sınavı, bu sinsi plan karşısında alacağı tutumdur."

GÜNCEL 28.01.2023 17:52
Demirtaş: Muhalefetin en büyük sınavı, bu sinsi plan karşısında alacağı tutumdur
Abone Ol google-news

Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "İktidar, seçim öncesi Kobani'ye bir saldırı planı yapıyor" açıklamasını yaptı.

Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda Demirtaş, "Cumhur İttifakı neden kazanacak aday bulmuyor da hem aday olamayacak hem de kazanamayacak kişide ısrar ediyor? Yok eğer Erdoğan kazanacak adaysa ne diye 170 bin oyu olan HÜDA-PAR'ı da ittifaka katmak için çabalıyor?" ifadelerini kullandı.

Demirtaş, şöyle devam etti: "AKP + MHP + BBP + Vatan Partisi + HÜDAPAR Sizce bunları bir araya getiren şey ne olabilir? Ağır bir suç ortaklığı mı? Yoksa yeni bir savaş planının ön hazırlığı mı? Memleket sevdası olmadığı kesin."

"İktidar, seçim öncesi Kobani'ye bir saldırı planı yapıyor" diyen Demirtaş, şunları söyledi:

"Muhalefetin en büyük sınavı, bu sinsi plan karşısında alacağı tutumdur. Oy için başkasının toprağını işgal girişimine "ayaklarına taş değmesin" mi, yoksa seçim uğruna girişilen savaşa cesurca "hayır" mı?"

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol