birgün

14° AÇIK

Demirtaş'tan Soylu'ya yanıt: Hayrola Kirli?

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Mersin'deki polisevi saldırısını kınadığı için kendisine 'katil' diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yanıt verdi: “Hayrola Kirli? Ellerini ovuşturup beklerken karanlık siyasi hesapların boşa mı çıktı?"

SİYASET 27.09.2022 18:47
Demirtaş'tan Soylu'ya yanıt: Hayrola Kirli?
Abone Ol google-news

Mersin'in Mezitli ilçesindeki Tece Mahallesi'nde bulunan polisevine silahlı saldırı düzenlenmiş, saldırıda 1 polis yaşamını yitirmişti.

Edirne F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Mersin'in Mezitli ilçesindeki Tece Mahallesi'nde bulunan polisevine düzenlenen saldırıyla ilgili açıklama yaptı.

Saldırıyı kınadığını belirten Demirtaş, "Şiddetin her türlüsüne karşı çıkacağız, demokratik siyasette ısrarcı olacağız" ifadelerine yer verdi.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Demirtaş, "Mersin’deki silahlı saldırıyı kınıyorum. Siyasetin sorumluluğu, şiddet dışı çözümlerde ısrarcı olmaktır. Ölümleri durdurmaktır. Şiddetin her türlüsüne karşı çıkacağız, demokratik siyasette ısrarcı olacağız. Bunun herkes tarafından net olarak bilinmesini isterim" dedi.

SOYLU SERT ÇIKTI, DEMİRTAŞ YANIT VERDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise Demirtaş'ın kınamasına tepki göstererek Twitter’dan şunları yazdı: “Katil Demirtaş! Daha geçen hafta teröristbaşını öven, 6-8 Ekim’in faili, cezaevinden Mersin’deki ‘silahlı saldırıyı’(!) kınamış… O kadar iğrenç ve aşağılıksın ki, birlikte fail olduğun PKK’yı burada bile temize çıkarıyorsun. Çünkü en güçlü ortaklık, suç ortaklığıdır…”

Demirtaş da Soylu’nun bu paylaşımını alıntılayarak “Hayrola Kirli? Ellerini ovuşturup beklerken karanlık siyasi hesapların boşa mı çıktı? O yüzden mi bu kadar öfkelisin? Size rağmen bu ülkeye barışı, huzuru, kardeşliği getireceğiz. Beni, etrafındaki çakallarla karıştırma Kirli. Aslan, yattığı yerden belli olur.” yanıtını verdi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol