birgün

23° PARÇALI AZ BULUTLU

Demokrat Parti Genel Başkanı Uysal’dan Cemal Enginyurt açıklaması: İhraç süreci yok

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, partisinin Milletvekili Cemal Enginyurt’un Latif Şimşek’le yaşadığı gerginlik ve darp olayı ardından ilk kez konuştu. Uysal, Enginyurt hakkında ihraç sürecinin başlatılmayacağını söyledi.

GÜNCEL 08.08.2022 17:31
Demokrat Parti Genel Başkanı Uysal’dan Cemal Enginyurt açıklaması: İhraç süreci yok
Abone Ol google-news

Demokrat Parti lideri Gültekin Uysal, partinin Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'un bir yakınının Latif Şimşek'i darp etmesiyle ilgili konuştu. Uysal, ihraç sürecinin başlatılıp başlatılmayacağı sorusuna, “Hayır, böyle bir sürecimiz yok yanıtını verdi.

Uysal, Enginyurt’un yayında TV100 kanalındaki canlı yayınına giden bir kişinin Latif Şimşek'i darp etmesiyle ilgili ilk kez konuştu.

Medyablok’ta yer alan habere göre, “Cemal Enginyurt hakkında ihraç süreci başlatılacak mı?” sorusunun yöneltildiği Uysal, “Hayır, böyle bir sürecimiz yok” yanıtı verdi.

Uysal, “Yapılan hareketin arkasında mısınız?” sorusunu ise, “Soru bir defa soru değil. Anlamaya çalışıyoruz, değerlendirme yaparız” diye cevapladı.

NE OLMUŞTU?

TV100'de yayınlanan Gündeme Dair programına konuk olan DP Milletvekili Cemal Enginyurt ile gazeteci Latif Şimşek arasında tartışma yaşanmış, Enginyurt, Şimşek'in üzerine yürümüştü. Gerginlik üzerine canlı yayına ara verilirken bu sırada Enginyurt’un yanında gelen Emrah Topal, Latif Şimşek’i darp etmişti.

Enginyurt’un koruması olmadığını belirten Topal, verdiği ifadenin ardından tutuklanmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol