birgün

10° PARÇALI BULUTLU

Deniz Feneri Derneği MEB’e yol gösterdi

Milli Eğitim Bakanlığı, adı bir dönem usulsüzlük iddialarıyla anılan Deniz Feneri Derneği ve ÖNDER İmam Hatipliler Derneği ile ‘İyilik Okulu’ projesi düzenledi

GÜNCEL 22.05.2018 08:03
Deniz Feneri Derneği MEB’e yol gösterdi
Abone Ol google-news

MUSTAFA MERT BİLDİRCİN @mustafamertb_

Ensar Vakfı başta olmak üzere, İlim Yayma Cemiyeti ve TÜGVA gibi birçok vakıfla iş birliği anlaşması imzalayan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ortaklık yaptığı tartışmalı vakıflara yenilerini ekledi. MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği, “Özel Liseler Uygulamalı İyilikte Yarışıyor” projesi, adı usulsüzlük iddialarıyla anılan Deniz Feneri Derneği ve ÖNDER İmam Hatipliler Derneği öncülüğünde gerçekleşti. Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün, “İyilik Okulu” projesi kapsamında hayata geçirdiği etkinliğin ödül töreni dün MEB Şura Salonu’nda düzenlendi.

“Umutlarımızı artıran proje”
Ödül töreninde yaptığı konuşmada, adı Almanya tarihinin en büyük dolandırıcılık organizasyonu iddialarına karışan Deniz Feneri Derneği’nin toplumun değerlerine katkı sunduğunu savunan MEB Müsteşar Yardımcısı Yıldız, “MEB olarak böyle bir projede yer aldığımız için çok memnunuz” dedi. Yıldız, Deniz Feneri Derneği bünyesinde Türkiye insanının İslami ve insanı karakteristiğine uyan birçok “iyilik projesi” yaptığını ileri sürerek, “Birlikte projeler üretmeye devam edeceğiz” diye konuştu. Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Mehmet Cengiz de projenin dört yıldır uygulandığını söyleyerek, “Geleceğe dair umutlarımızı artıran bir proje” ifadesini kullandı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol