birgün

21° AÇIK

Denizli'de 65 öğrenci zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

Denizli'de kız öğrenci yurdunda kalan 65 lise öğrencisi yedikleri yemekten zehirlenme şüphesiyle hastanelere kaldırıldı. Soruşturma kapsamında öğrencilerin yedikleri yemeklerden örnekler alındı.

GÜNCEL 18.05.2022 07:50
Denizli'de 65 öğrenci zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı
Abone Ol google-news

Denizli’de kız öğrenci yurdunda 65 öğrenci ve bir öğretmen zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı. Albayrak Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kız öğrenci yurdunda kalan toplam 90 öğrenciden bazılarında kusma, mide bulantısı ve baş dönmesi şikayetleri üzerine sağlık ekiplerine haber verildi.

Akşam yemeğinde tavuklu pilav ve mantarlı çorba yedikleri öğrenilen öğrencilerden zehirlenme şüphesiyle 65 kişi ambulanslarla Denizli Devlet, Servergazi Devlet ve Pamukkale Üniversitesi Hastanelerine götürülerek tedavi altına alındı.

YEMEKLERDEN ÖRNEKLER ALINDI

Hastanelere kaldırılan öğrencilerin genel sağlık durumlarının iyi olduğu ve çoğunun serum tedavisinin ardından taburcu edildikleri öğrenildi.

Merkezefendi İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri yurda gelerek öğrencilerin akşam yemeğinde yedikleri tavuk, pilav ve mantar çorbasından incelemek üzere örnek aldı.

DHA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol