birgün

14° PARÇALI BULUTLU

BİRGÜN EGE 13.10.2021 18:24

Deprem konutu inşaatında​ bir işçi hayatını kaybetti

İzmir'in Bayraklı ilçesinde, deprem konutu inşaatında çalışan 57 yaşındaki Osman Güler, 4 kattan düşerek yaşamını yitirdi

Deprem konutu inşaatında​ bir işçi hayatını kaybetti

AYCAN KARADAĞ

İzmir’in Bayraklı ilçesi Cengizhan Mahallesi’nde deprem konutu inşaatında çalışan 57 yaşındaki Osman Güler, binanın 4’üncü katından düşmesi sonrası yere düştü. Çevredekilerin ihbarı üzerine bölgeye sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Sağlık ekiplerince ilk müdahalesi olay yerinde yapılan Güler Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada yapılan müdahalelere rağmen Osman Güler yaşamını yitirdi. Öte yandan, polis ekipleri inşaat çevresinde inceleme yaptı.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

30 Ekim 2020’de İzmir’de meydana gelen depremin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hasar tespit çalışmaları ve enkaz çalışmaları bitirilerek 7 proje alanında proje çalışmaları tamamlandı. TOKİ Başkanlığı ile birlikte bölgelerin inşaat ihaleleri gerçekleştirilirken, şubat ayında AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla inşaatların temel atma töreni yapıldı. 7 proje alanında bin 444 tane konutun yapımı ile ilgili iş ve işlemler ise devam ediyor. Konutların, depremin yıldönümü olan 30 Ekim tarihinde vatandaşlara teslim edilmesi planlanıyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol