birgün

25° AÇIK

GÜNCEL 20.02.2020 19:50

Depremzedelere yardım götüren kargo kamyonu yandı

Elazığ'ın Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğündeki depremden etkilenenlere yardım götüren kargo kamyonunda yangın çıktı. Yangın nedeniyle kamyon içerisindeki yardım malzemelerinin bir kısmı zarar gördü

Depremzedelere yardım götüren kargo kamyonu yandı

Malatya'nın Darende ilçesinde, merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğündeki depremden etkilenenlere yardım götüren kargo kamyonunda yangın çıktı.

Alınan bilgiye göre, deprem bölgesine yardım götürdüğü öğrenilen Bayram Aslan yönetimindeki kargo kamyonu, Kozluca Mahallesi yakınlarında seyir halindeyken alev aldı. Sürücünün ve çevredekilerin haber vermesi üzerine, olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi.

YARDIM MALZEMELERİ ZARAR GÖRDÜ

Ekiplerin müdahalesiyle söndürülen yangında kamyonda büyük hasar meydana geldi, kamyon içerisindeki yardım malzemelerinin bir kısmı zarar gördü.

Kargo aracında, Çanakkale İl Özel İdaresinin depremzedelere ulaştırılmak üzere gönderdiği gıda kolilerinin bulunduğu öğrenildi.

Yangın nedeniyle bir süre ulaşıma kapanan D-300 kara yolu, ekiplerin çalışmasının tamamlamasının ardından açıldı.

AA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol