birgün

2° AÇIK

SİYASET 14.02.2021 07:17

Devlet partizanlıkla yönetilmez

Devlet partizanlıkla yönetilmez

Mustafa M. Bildircin

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Mamak Belediyesi’nin Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni eleştirmek için belediye bütçesinden gazetelere ilan vermesini TBMM gündemine taşıdı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Kanal İstanbul Projesi’ni eleştirdiği afişlerle ilgili İçişleri Bakanlığı’nca inceleme başlatıldığını anımsatan Torun, “Bakanlığınız, bir kamu kurumu olan Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni karalamak için milletin parasını kullanan Mamak Belediyesi hakkında inceleme başlattı mı?” diye sordu.

İktidarın, kendisinden olmayanlara her türlü hukuksuzluğu reva gördüğünü savunan Torun, “Bu ayrımcı zihniyeti artık milleti canından bezdirmiştir. Devlet partizanlıkla yönetilmez” dedi.

Torun, İçişleri Bakanı Soylu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na bir soru önergesi verdi. Torun önergesinde şunları kaydetti:

► İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Kanal İstanbul Projesi’ni eleştirdiği afişleri, ‘Kamu zararı’ sayan bakanlığınız, Mamak Belediyesi’nin, tamamen siyasi rekabet ürünü olan gazete ilanlarının ücretini belediye kasasından ödemesini nasıl değerlendirmektedir?

► Bakanlığınız, Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni karalamak için milletin parasını kullanan Mamak Belediyesi hakkında inceleme/soruşturma başlatmış mıdır, başlatmadıysa gerekçesi nedir?”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol