birgün

12° HAFİF YAĞMUR

GÜNCEL 28.07.2021 20:15

Didim’de 16 yaşındaki Yağmur Tayhan’ı katleden erkek tutuklandı

Didim'de yaşayan 16 yaşındaki Yağmur Tayhan'ı öldüren Nizam Cansızlar isimli erkek, sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

Didim’de 16 yaşındaki Yağmur Tayhan’ı katleden erkek tutuklandı

Aydın'ın Didim ilçesinde kaybolduktan 2 gün sonra cansız bedeni bulunan 16 yaşındaki Yağmur Tayhan'ı öldüren Nizam Cansızlar isimli erkek, tutuklanma talebiyle sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

Didim Cumhuriyet Mahallesinde yaşayan 16 yaşındaki Yağmur Tayhan, 25 Temmuz Pazar günü öğle saatlerinde alışveriş yapmak için evden ayrıldı. Yağmur Tayhan’dan haber alamayan ailesi durumu emniyet güçlerine bildirdi.

İhbar üzerine çalışma başlatan emniyet güçleri sabah saatlerinde kız çocuğuna ait cansız beden bulunduğu ihbarı üzerine olay yerine gitti. Yapılan incelemeler sonucunda cansız bedenin 25 Temmuz Pazar günü kaybolan Yağmur Tayhan’a ait olduğu tespit edildi.

Polis ekipleri yaptıkları inceleme sonucu Tayhan'ın katilinin babasının işyeri komşusu Nizam Cansızlar olduğunu tespit etti. Yapılan tespit üzerine katil Nizam Cansızlar, Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri kısa süre içerisinde parkta yakalanarak, gözaltına alındı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol