birgün

0° KISA SÜRELÜ KAR YAĞIŞI

Didim'de eğitime kütüphaneyle destek

Didim’de faaliyet gösteren Meandros Kültür, Sanat ve Turizm Derneği, Kütüphaneler Haftası’nda ilçeye bir kütüphane hediye etti.

EĞİTİM 29.03.2018 10:35
Didim'de eğitime kütüphaneyle destek
Abone Ol google-news

Eğitim, kültür ve turizm alanındaki faaliyetleri ile Didim ilçesine sağladığı katkılar ile adından söz ettiren Meandros Derneği, Mahir Özgür Damar İlköğretim Okulu’nun Kütüphanesini yeniden düzenledi.

Öğrencilerin kitap okumaya özendirilmesi için rengarenk ve modern bir kütüphane oluşturduklarını belirten Dernek Başkanı Başak Kamacı Budak, ilçe genelinde kütüphanesi olmayan devlet okullarına desteklerinin süreceğini belirtti.

Şubat ayında başlattıkları Kütüphane yapım çalışmalarını 1 ay gibi kısa bir sürede tamamlayarak, Kütüphaneler Haftası’nda Okul Yönetimine teslim ettiklerini belirten Budak, kendilerine bu çalışmada destek olan sivil toplum kuruluşlarına, meslek odalarına ve Didimli kitapseverlere teşekkür etti.

Düzenlenen açılış törenine çok sayıda öğrenci velisi katıldı. Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı, Ticaret Odası Başkan Yardımcısı, Efeler ve Hisar Mahallesi Muhtarları, Didim Rumeli Kültürünü Yaşatma ve Dayanışma Derneği Başkanı, Didim Çiçek Bahçesi Anaokulu Müdürü ve çok sayıda dernek üyesinin de hazır bulunduğu açılış renkli görüntülere sahne oldu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun