Abone Olgoogle-news
Dina’ya son veda

Haber Merkezi

Karabük’te Filyos Çayı’nda ölü halde bulunan Gabonlu üniversite öğrencisi Dina için ailesi, arkadaşları ve kadın örgütü temsilcilerinin katılımıyla cenaze töreni düzenlendi.

Dina’nın cenazesi ardından Gabon’a götürüldü.

YALNIZ HİSSETMEDİM

Dina’nın cenaze töreninde Evrensel'e konuşan annesi, “Tek kızımı almaya geldim. Türkiye'ye gelince beni karşılayan kişiler bana çok sevinç verdi, güçsüz hissettiğim zaman siz vardınız. Çok teşekkür ederim, hepiniz burada olmasaydınız belki bayılacak, düşecektim. Sevgili Dina rahatça git, annen tek başına kalmadı. Senin kardeşlerinle beraber, onlar şimdi senin etrafında. Gece koşarken tek başına olduğunu düşündün ama değilsin, Tanrı yanındaydı. Bak kardeşlerin burada. Dernekler burada. Herkes burada. Senin ailen tek başına kalmadı” dedi.

Dina’nın babası onları bu süreçte yalnız bırakmayan herkese teşekkür etti. Avukat Firdevs Hoşer de Dina’nın ölümünün peşini bırakmayacaklarını vurgulayarak “Bu dava bize emanet” dedi.

AYDINLATILMADI

Dina’nın ölümü neredeyse iki aydır aydınlatılamadı. Deliller akla cinayet şüphesini getirirken Dina’nın sokakta çıplak ayakla koştuğu videoyu yayınlayan DHA muhabiri ise gözaltına alınmıştı. İki aylık sürecin sonunda aile kızlarının cenazesini adli tıptan teslim almak için İstanbul’a geldi. Dina’nın ailesi ve arkadaşları Alibeyköy Gasilhanesi’nde gerçekleşen törende üstünde Dina’nın fotoğrafı ve #JusticePourDina (Dina için adalet) yazılı tişörtlerle katıldı. Törene süreci takip eden kadın örgütleri de katılım gösterdi.