birgün

10° AÇIK

ÇALIŞMA YAŞAMI 14.04.2021 12:39

Direnen PTT emekçileri gözaltına alındı

Sendikalaştıktan sonra Kod-29’la işten atılan ya da ücretsiz izne çıkarılan PTT işçileri, direnişlerinin 107’ci gününde SGK İstanbul İl Müdürlüğü önünde eylem gerçekleştirdi. PTT Sen Genel Başkanı Halit Büyük başta olmak üzere toplam 8 işçi gözaltına alındı.

Direnen PTT emekçileri gözaltına alındı

AYCAN KARADAĞ

PTT’de sendikalı oldukları ve sendikal faaliyet yürütmeleri sonrası Kod-29’la işten atılan aralarında PTT-Sen’in başkan ve yöneticilerinin de olduğu taşeron işçilerin, “Bak Postacı Direniyor” sloganıyla başlattıkları direniş İstanbul ve İzmir’de devam ediyor.

İstanbul’da SGK İstanbul İl Müdürlüğü önünde direnişin 107’nci gününde PTT işçileri eylem gerçekleştirdi. Eylemde, PTT Sen Genel Başkanı Halit Büyük başta olmak üzere toplam 8 işçi gözaltına alındı.

PTT Sen tarafından yapılan açıklamada, “SGK İstanbul İl Müdürlüğü önünde genel başkanımız, yöneticilerimiz ve dayanışma gösteren dostlarımız gözaltına alındı. Kod 29’a, sendikal baskılara, işten atmalara karşı direnmeye devam edeceğiz. Halkımızı dayanışmaya çağırıyoruz! Patronları sorgulamayan SGK, tek tuşla işleri KOD-29’dan isten atan SGK, tek tuşla da KOD-29’u kaldıracak. İşçilerin hakkını verecek başka yolu yok” ifadeleri kullanıldı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol