birgün

9° AÇIK

DİSK Basın-İş'ten Mengü, Karakaş ve Saygın'la dayanışma mesajı

Zafer Partisi'nin paylaşımı üzerinden sosyal medyada hedef gösterilen Mengü, Karakaş ve Saygı'ya ilişkin yayınlanan açıklamada, "Faillerin cezalandırılmasını talep ediyoruz" denildi.

MEDYA 04.05.2022 16:17
DİSK Basın-İş'ten Mengü, Karakaş ve Saygın'la dayanışma mesajı
Abone Ol google-news

DİSK'e bağlı Basın-İş Sendikası, daha önce birçok kez mülteciler hakkındaki yorumları nedeniyle hedef gösterilen ve son olarak Zafer Partisi'nin paylaşımı üzerinden sosyal medyada tehdide maruz kalan gazeteciler Nevşin Mengü ve Burcu Karakaş ile avukat İpek Maya Saygın'la dayanışma mesajı yayınlandı. Açıklamada, "Mesleki faaliyetleri nedeniyle hedef haline getirilen arkadaşlarımızın yanındayız" denildi.

Basın-İş Sendikası'nın Twitter hesabından yapılan paylaşım şöyle:

"Gazeteciler Burcu Karakaş, Nevşin Mengü ve İpek Maya Saygın ırkçıların cinsiyetçi saldırısına ve tehdidine maruz bırakıldı. Mesleki faaliyetleri nedeniyle hedef haline getirilen arkadaşlarımızın yanındayız. Yetkililerden faillerin cezalandırılmasını talep ediyoruz."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun