birgün

11° PARÇALI BULUTLU

DİSK'ten TÜİK önünde eylem: Gerçekleri açıkla, ekmeğimizi çalma

DİSK Başkanı Arzu Çerkezoğlu, TÜİK önünde yapılan basın açıklamasında, "Verileri karartarak milleti açlığa sürüklüyorsunuz" diye konuştu. İktidarı da eleştiren Çerkezoğlu, "TÜİK'i rahat bırakın" dedi.

ÇALIŞMA YAŞAMI 04.07.2022 10:33
DİSK'ten TÜİK önünde eylem: Gerçekleri açıkla, ekmeğimizi çalma Fotoğraf: GazeteDuvar
Abone Ol google-news

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), resmi enflasyon verilerinin açıklandığı saatte Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) önünde basın açıklaması yaptı.

DİSK Başkanı Arzu Çerkezoğlu'nun da katıldığı eylemde "TÜİK, elini cebimizden çek" ve "TÜİK gerçekleri açıkla, ekmeğimizle oynama", "TÜİK doğruları açıkla", "Ekmeğe uzanan eller kırılsın", "Milyonlar işsiz, milyonlar aç" sloganları atıldı.

'MİLLETİ AÇLIĞA SÜRÜKLÜYORSUNUZ'

Basın açıklamasını okuyan Çerkezoğlu, TÜİK'in enflasyon ve işsizlik verilerinde gerçeği açıklamadığını vurgulayarak, "Verileri karartarak, rakamları perdeleyerek, enflasyonu düşük açıklayarak milleti açlığa sürüklüyorsunuz" dedi.

"Kamusal verileri tahrip etmek suçtur" diyen Çerkezoğlu, TÜİK'e bir kamu kurumu gibi davranma ve şeffaf olma çağırısında bulundu.

İktidara da seslenen Çerkezoğlu, "TÜİK'i rahat bırakın, TÜİK'in üstündeki vesayete son verin" diye konuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol