birgün

23° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 12.05.2021 13:49

Diyanet Başkanı Erbaş: Bayram namazı camilerde kılınacak

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, “Tedbirlere riayet ederek inşallah bayram namazlarımızı kılacağız” dedi. Erbaş, salgın tedbirlerinin 'en güzel uygulandığı' mekanların camiler olduğunu öne sürdü.

Diyanet Başkanı Erbaş: Bayram namazı camilerde kılınacak

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Ramazan ayının son sahurunda TRT 1’de yayınlanan bir programa konuk oldu.

Erbaş, camilerde bayram namazının kılınacağını söyledi.

“Cemaatimize, hocalarımıza çok teşekkür ediyorum. Salgın tedbirlerinin en güzel uygulandığı mekanlar camilerimiz oldu” iddiasında bulunan Erbaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Cemaatimiz, tedbirler noktasında çok düzenli hareket etti. Bu tedbirlere riayet ederek inşallah bayram namazlarımızı kılacağız. Kardeşlerimizin titizlikle tedbirlere uyarak, kimseye zarar vermeden kısa zaman içerisinde bayram namazını kılıp evlerine dönmelerini buradan tavsiye ediyorum.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol