Diyanet-Sen Çorum Şube Başkanı İsmail Şanal, Çorum'da 16 Eylül'de düzenlenmesi planlanan Pırlanta Pirinç Festivali'nde sahne alacak olan Aleyna Tilki'nin konserini hedef gösterdi. "Toplumun ahlakıyla zıt hayat yaşayan, Lgbt savunucusu kişilerin sanatçı kimliğiyle insanların önüne rol model gibi sunulmasına karşıyız" diyen Şanal, "Şehrin idarecilerini programın iptali için gereğini yapmaya davet ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Diyanet-Sen, Çorum'da sahne alacak Aleyna Tilki'yi hedef gösterdi: Konserin iptali için gereği yapılsın

İslamcı gericiler konser ve festivalleri hedef almaya devam ediyor.

Şarkıcı Gülşen'in tutuklanmasının ardından Aleyna Tilki de Diyanet-Sen Çorum Şube Başkanı İsmail Şanal tarafından hedef gösterildi.

Şanal, Çorum'un Osmancık ilçesinde 16 Eylül tarihinde düzenlenecek Pırlanta Pirinç Festivali’nde sahne alması planlanan Aleyna Tilki'nin konserinin iptal edilmesi için 'şehrin idarecilerine' çağrıda bulundu.

Çağrısında LGBTİ+ları da hedefine alan Şanal, "Dini ve milli değerlerimizi ayaklar altına alan birilerini İlçemizde görmek istemiyoruz. Toplumun ahlakıyla zıt hayat yaşayan, Lgbt savunucusu kişilerin sanatçı kimliğiyle insanların önüne rol model gibi sunulmasına karşıyız" dedi.

Facebook hesabından paylaşım yapan Şanal, şu ifadeleri kullandı:

"Aleyna tilki OSMANCIK'ta konser verecekmiş...Şehrin kültürüne, sanatına, sosyal yaşamına, geleneklerine, değerlerine ve inancına katkı sağlamayan,Dini ve milli değerlerimizi ayaklar altına alan birilerini İlçemizde görmek istemiyoruz.

Toplumun ahlakıyla zıt hayat yaşayan, Lgbt savunucusu kişilerin sanatçı kimliğiyle insanların önüne rol model gibi sunulmasına karşıyız.

Şehrin idarecilerini toplumun hassasiyetlerini dikkate almaya ve programın iptali için gereğini yapmaya davet ediyoruz"