birgün

13° PARÇALI BULUTLU

Diyarbakır'da aracın plakasına 'evleniyoruz, mutluyuz' yazısı takıp silahlı saldırı düzenlediler

Diyarbakır’da memur olan A.E.K., plakalarına 'evleniyoruz, mutluyuz' yazısı takan ve husumetlileri olduğu belirtilen kişilerin silahlı saldırısına uğradı. Saldırıda A.E.K., çevredekilerin yardımı ile hastaneye kaldırılırken polis, saldırgan veya saldırganların yakalanması için çalışma başlatıldı.

GÜNCEL 23.12.2022 17:39
Diyarbakır'da aracın plakasına 'evleniyoruz, mutluyuz' yazısı takıp silahlı saldırı düzenlediler Fotoğraf: DHA
Abone Ol google-news

Diyarbakır’da Dicle Üniversitesi'nde memur olan 28 yaşındaki A.E.K., plakalarına 'evleniyoruz, mutluyuz' yazısı takan husumetlileri tarafından silahlı saldırıya uğradı.

Dicle Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu önünde meydana gelen olayda, iddiaya göre plakalarında 'Evleniyoruz, mutluyuz' yazısı bulunan bir otomobil, okulun önüne geldi.

Saldırgan ya da saldırganlar, husumetlileri olduğu belirtilen A.E.K.'ye tabancayla 4 el ateş etti. Saldırıda, A.E.K. yaralanırken saldırganlar ise kaçtı.

İhbarla olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Çevredekilerin yardımıyla yakındaki Dicle Üniversitesi Hastanesi'ne götürülen A.E.K. tedaviye alındı.

Plakasını gizledikleri otomobille kaçan saldırganın yakalanması için çalışma başlatıldı.

(DHA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol