birgün

7° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 09.10.2020 16:15

Diyarbakır’da Asur dönemine ait 5 adet kabartma yazılı taş ele geçirildi

Diyarbakır’da düzenlenen bir operasyonda Asur dönemine ait olduğu değerlendirilen 5 adet üzeri kabartma yazılı taş ele geçirildi. Yakalanan 1 şüpheli hakkında soruşturma başlatıldı.

Diyarbakır’da Asur dönemine ait 5 adet kabartma yazılı taş ele geçirildi

Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde düzenlenen operasyonda Asur dönemine ait olduğu değerlendirilen 5 adet üzeri kabartma yazılı taş ele geçirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, Ergani ilçesinde ikamet eden bir şahsın elinde bulundurduğu Asur dönemine ait olduğu değerlendirilen üzeri kabartma yazılı 4 adet taşı 200 bin lira karşılığında satmak için müşteri aradığı yönünde bilgi elde edildiği belirtildi.

İHA'nın aktardığına göre, araştırmalar sonucu yapılan operasyonda yakalanan 1 şüpheli hakkında soruşturma başlatıldı.

Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Şüpheli, yapılan operasyon neticesinde, Ergani ilçesi Akçakale Mahallesinde yakalanmıştır. Şahsın ev ve eklentilerinde yapılan aramada 5 adet Asur dönemine ait olduğu değerlendirilen üzeri kabartma yazılı taş ele geçirilmiştir. Olayla ilgili olarak, ele geçirilen tarihi eserler muhafaza altına alınarak Müze Müdürlüğüne teslim edilmiş ve yakalanan 1 şüpheli hakkında soruşturma başlatılmıştır. Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik yürütülen adli ve mülki görevlere artan bir azim ve kararlılıkla aralıksız olarak devam edilecektir.”

diyarbakir-da-asur-donemine-ait-5-adet-yazili-tas-ele-gecirildi-790675-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol