birgün

8° AÇIK

GÜNCEL 12.09.2019 20:42

Diyarbakır'da patlama: 4 ölü, 13 yaralı

Diyarbakır'ın Kulp ilçesi kırsalında sivil bir aracın geçişi sırasında patlama meydana geldi. Valilik, ilk belirlemelere göre, odun kesen köylüleri taşıyan araçtaki 4 kişinin öldüğünü, 13 kişinin ağır yaralandığını açıkladı.

Diyarbakır'da patlama: 4 ölü, 13 yaralı

Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde sivil bir aracın geçişi sırasında patlama meydana geldi. Diyarbakır Valiliği olayda ilk belirlemelere göre 4 kişinin öldüğünü, 13 kişinin ağır yaralandığını açıkladı.

İHA'nın haberine göre Kulp ilçesi Karabulak köyü sınırlarındaki Dokuzviraj bölgesinde daha önce köy yoluna döşenen patlayıcı bölgede çalışan orman işçilerini taşıyan sivil aracın geçişi sırasında infilak etti. Olay sonrasında bölgeye çok sayıda ambulans, UMKE ve ve jandarma ekipleri sevk edildi. Yaralıların ambulanslarla Kulp Devlet Hastanesi'ne kaldırıldıkları öğrenildi.

VALİLİK'TEN AÇIKLAMA

Diyarbakır Valiliği, saldırıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklama şöyle denildi:

"İlimiz Kulp İlçesi kırsalında saat 18.00 dolaylarında, odun toplamaya giden köylü vatandaşlarımızın bulunduğu aracın geçişi esnasında, bölücü terör örgütü üyelerince el yapımı patlayıcıyla yapılan saldırı sonucunda ilk belirlemelere göre 4 köylü vatandaşımız şehit olmuş, 13 köylü vatandaşımız da ağır yaralanmıştır. Yaralanan vatandaşlarımız Kulp ve Diyarbakır’daki çeşitli hastanelerde tedavi altına alınmışlardır. Saldırının faillerinin tespit edilmesi için güvenlik kuvvetlerimiz tarafından gerekli çalışmalara vakit geçirmeden başlanmıştır. Menfur saldırı olayında şehit olan köylü vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır dileriz."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız