birgün

28° AZ BULUTLU

BİRGÜN EGE 12.07.2019 14:20

Dokuz Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi Kültürpark’a taşınıyor

BERKAY SAĞOL Geçtiğimiz günlerde ‘depreme dayanıklı olmadığı’ gerekçesi ile Tınaztepe’ye taşınması gündeme gelen Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde öğrencilerin ve akademisyenlerin tepkisi sürerken İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in desteğiyle çözüme kavuştu. Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü ve İzmir Büyükşehir Belediyesi arasında gerçekleşen toplantı sonrasında bilgilendirilen akademisyenler, Güzel Sanatlar Fakültesi’nin Kültüpark’a taşınmasına onay verdi. Kararın […]

Dokuz Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi Kültürpark’a taşınıyor
BERKAY SAĞOL

Geçtiğimiz günlerde ‘depreme dayanıklı olmadığı’ gerekçesi ile Tınaztepe’ye taşınması gündeme gelen Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde öğrencilerin ve akademisyenlerin tepkisi sürerken İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in desteğiyle çözüme kavuştu.

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü ve İzmir Büyükşehir Belediyesi arasında gerçekleşen toplantı sonrasında bilgilendirilen akademisyenler, Güzel Sanatlar Fakültesi’nin Kültüpark’a taşınmasına onay verdi. Kararın ardından DEÜ Rektörü Nükhet Hotar ve Tunç Soyer Salı günü bir araya gelerek protokol imzalayacaklar.

Akademisyenler Kültürpark’ta bir incelemede bulunarak hangi binayı hangi bölümün kullanacağına karar verecekler. Verilecek olan karar Rektörlüğe sunulacak. Oluşturulacak bu plana göre taşınma gerçekleşecek.

“KÜLTÜPARK’A TAŞINMA KAZANIM”

Taşınma kararıyla ilgili BirGün’e açıklamalarda bulunan GSF öğrencileri, mücadelelerine destek olan herkese teşekkür etti. Öğrenciler “Eğer Tınaztepe’ye taşınmayı mücadele etmeden kabul etseydik orada geçici olmazdık. Sanat eğitimine elverişsiz olan binaya bizi kalıcı olarak taşıyacaklardı. Ama Kültürpark’ta kalıcı olmamız imkânsız. Bu şekilde Narlıdere’deki kampüsümüze geri dönme yolumuz açıldı. Bu da bizim açımızdan bir kazanım” dediler.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız