birgün

26° PARÇALI AZ BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 06.01.2020 18:29

Dorock XL'den öğrenciler için 'ücretsiz yemek' kampanyası

Dorock XL üniversite öğrencilerine ücretsiz yemek sağlamak için kampanya başlattı

Dorock XL'den öğrenciler için 'ücretsiz yemek' kampanyası

İstanbul Üniversitesi öğrencisi 20 yaşındaki Sibel Ünli’nin yaşadığı ekonomik sıkıntı ve toplumsal baskılar sonucu hayatına son vermesinin ardından Dorock XL üniversite öğrencilerine ücretsiz yemek sağlamak için bir kampanya başlattı.

Her gün hazırlanan 120 kişilik personel yemeğini 150 kişiye çıkardığını açıklayan Dorock XL, 30 üniversite öğrencisinin "Öğrenci Kimlik Kartı"nı göstererek menüden yararlanacağını açıkladı.

Dorock XL ayrıca diğer eğlence mekanlarına başlattıkları kampanyaya katılma çağrısında bulundu.

dorock-xl-den-ogrenciler-icin-ucretsiz-yemek-kampanyasi-671485-1.

NE OLMUŞTU?

İstanbul Üniversitesi öğrencisi 20 yaşındaki Sibel Ünli’nin yaşadığı ekonomik sıkıntı ve toplumsal baskılar sonucu hayatına son verdiği ortaya çıktı.

Ünli’nin yaşamını sonlandırmadan önce sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda geçim sıkıntısı çektiği ve toplumsal baskıya maruz bırakıldığını açıklaması dikkat çekmişti.

İstanbul Güngören'de yaşayan Sibel Ünli'nin ağabeyi, "Maalesef kardeşim bazı şeylerin üstesinden gelemedi. Ona daha iyi şartlarda destek olabilecek imkanlarımız yoktu. Devletten ve sosyal kurumlardan yardım talep ettik. Ama yeterli olmadı ne yazık ki. Kardeşimizi kaybettik. Ailesi olarak keşke elimizden daha çok şey gelebilseydi" açıklamasında bulunmuştu.

cukurda-defineci-avi-540867-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız