birgün

25° AÇIK

Döviz bürosu çalışanı müşteriye yanlışlıkla bin avro fazla verdi

Antep'te bir döviz bürosu çalışanı, sattığı arabasının parasını avroya çevirmek isteyen müşteriye yanlışlıkla fazladan bin avro verdi. 3 bin 400 avro yerine 4 bin 400 avro verilen kişiye çağrı yapan Burak Ok, “Üç defa saydığına göre fazla olduğunu fark etmiştir. Arkasına bile bakmadan cebine koyup gidiyor” dedi.

GÜNCEL 02.06.2022 19:29
Döviz bürosu çalışanı müşteriye yanlışlıkla bin avro fazla verdi
Abone Ol google-news


Antep'te parasını avroya çevirmek isteyen kişiye fazladan para veren döviz büros çalışanı, müşterinin geri gelmesi için çağrıda bulundu.

DHA'nın haberine göre olay, merkez Şahinbey ilçesi Alaybey Mahallesi Gaziler Caddesi'ndeki bir döviz bürosunda 25 Mayıs günü sabah saatlerinde meydana geldi.

Arabasını satan bir kişi 60 bin TL ile geldiği döviz bürosunda parasını avroya çevirmek istediğini söyledi. Döviz bürosu yetkilisi, kur karşılığında şahsa 3 bin 400 avro vermesi gerekirken yanlışlıkla 4 bin 400 avro verdi.

Akşam kasayı hesaplayan döviz bürosu yetkilileri, kasada bin avro eksik olduğunu ve fazla para verildiğini fark edince büronun güvenlik kamerası görüntülerini inceledi. Güvenlik kamerası kayıtlarından fazla paranın verildiği şüpheliyi tespit eden çalışanlar, bin avro fazla alan vatandaşa parayı geri getirmesi için çağrı yaptı.

Büronun güvenlik kameralarına da yansıyan o anlarda dövizi alan şüphelinin parayı üst üste birkaç kere saydıktan sonra bürodan ayrıldığı görülüyor.

Şüpheliye yanlışlıkla fazladan para verildiğini söyleyen döviz bürosu yetkilisi Burak Ok, fazladan verilen bin avroyu kendilerine teslim etmesini beklediklerini ifade etti.

"ARKASINA BAKMADAN GİTTİ"

Arabasını satan bir kişinin TL olan parasını avroya çevirmek için bürolarına geldiğini aktaran Ok, “Parayı kendisine işletme sahibi amcam veriyor. O da bir anlık dalgınlıkla bin avro fazladan veriyor. Daha sonra kamera kayıtlarını inceledikten sonra gördük. Parayı fazladan alan kişi parayı en az üç defa üst üste sayıyor. Üç defa saydığına göre fazla olduğunu fark etmiştir. Arkasına bile bakmadan cebine koyup gidiyor" dedi.

Akşama doğru hesapları kontrol ederken paranın eksik olduğunu fark ettiklerini söyleyen Ok, "3 bin 400 avro alması gerekirken 4 bin 400 avro alıyor. Bu çağrımızı o da görür mü bilmiyorum ama görürse geri getirmesini istiyoruz. Burada bir emek veriyoruz sonuçta” diye konuştu.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol