birgün

17° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 02.07.2021 17:06

Dublörle banka hesaplarını boşaltan şebekeye operasyon: Hesaplardan 1,5 milyon lira çektiler

İstanbul ve Ankara'da uzun süre kullanılmayan banka hesaplarını sahte kimlikli dublör kullanarak yaklaşık 1,5 milyon lira boşaltan şüphelilere operasyon düzenlendi. 3 kişi gözaltına alındı.

Dublörle banka hesaplarını boşaltan şebekeye operasyon: Hesaplardan 1,5 milyon lira çektiler

İstanbul ve Ankara'da uzun süre kullanılmayan ve 'uyuyan hesap' olarak adlandırılan banka hesaplarını sahte kimlikli dublör kullanarak yaklaşık 1,5 milyon lira boşaltan şebekeye operasyon düzenlendi. Üç şüpheli yakalandı.

ANKA’da yer alan habere göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, biri banka çalışanı dört şüphelinin mağdurların fotoğraflarıyla dublörlerin fotoğraflarını değiştirerek sahte kimlik düzenleyip yaklaşık 1,5 milyon TL para çektiğini tespit etti.

Ankara'da bir, İstanbul'da dört farklı adreste eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda 3 şüpheli yakalanırken bir şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

Yapılan operasyon kapsamında şüphelilere ait olduğu belirlenen 4 cep telefonu, bir tablet, 2 harddisk, 2 renkli yazıcı, bir laminasyon cihazı (kimlik vb. kopyalama cihazı), PVC kaplama materyali, rulo halde izole bant boyutlarında gri renkli filigran ve kimlik kesme aparatı ele geçirildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol