birgün

17° PARÇALI BULUTLU

Durmuş Yılmaz, İYİ Parti'nin tezkere kararına uymadı

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Durmuş Yılmaz, Irak ve Suriye tezkeresine 'Evet' oyu vereceğini açıklayan partisinin kararına uymadı. Durmuş, tezkereye 'hayır' oyu verdiğini duyurdu.

GÜNCEL 27.10.2021 09:51
Durmuş Yılmaz, İYİ Parti'nin tezkere kararına uymadı
Abone Ol google-news

Irak ve Suriye’ye operasyon yetkisini iki yıl uzatan tezkere, TBMM Genel Kurulu'nda CHP ve HDP'nin "Hayır" oylarına karşı AKP, MHP ve İYİ Parti'nin "Evet" oylarıyla kabul edildi.

İYİ Parti'de Cumhurbaşkanlığı tezkeresine ilişkin açıklamayı 20 Ekim tarihinde partinin Genel Başkanı Meral Akşener yapmış ve "Evet" oyu vereceklerini belirtmişti. İYİ Parti'nin aldığı grup kararına rağmen İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Durmuş Yılmaz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda tezkereye "Hayır" oyu verdiğini açıkladı.

CHP İstanbul Milletvekili Cihangir İslam'ın oy pusulasını paylaştığı tweeti alıntılayan Yılmaz, "Sistem parmak izimi okumadığı için ben de bu pusulayı "ret" deyip imzaladım. Ancak oylama elektronik oylama yerine parmak kaldırmak suretiyle yapılınca 'Hayır' diye parmak kaldırdım ve pusulayı yırtıp çöpe attım. Keşke saklasaymışım" ifadelerini kullandı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol