birgün

17° AÇIK

GÜNCEL 14.08.2020 14:03

Duygu'nun şüpheli ölümü: Mehmet Kaplan tutuklandı

Antep'te, erkek arkadaşı Mehmet Kaplan'ın evinin penceresinden düşen Duygu D. (17) yaşamını yitirdi. Mehmet Kaplan, gözaltına alırken, Duygu D.'nin ölümüyle ilgili soruşturma başlatıldı. Sosyal medyada ise #duyguiçinadalet kampanyası başlatıldı. Gözaltına alınan Mehmet Kaplan tutuklandı.

Duygu'nun şüpheli ölümü: Mehmet Kaplan tutuklandı


Antep'in Batıkent Mahallesi'nde Duygu D., dün akşam erkek arkadaşı Mehmet Kaplan'ın yaşadığı 5 katlı apartmanın 4'üncü katındaki evine gitti.

Bir süre sonra Duygu D., evin penceresinden düştü. Kanlar içinde kalan Duygu D.'yi gören mahahalleli, polis ve sağlık ekiplerine haber verdi.

Gelen sağlık ekibinin yaptığı kontrolde, Duygu D.'nin yaşamını yitirdiği belirlendi. Duygu D.'nin cenazesi, yapılan incelemenin ardından otopsi için Adli Tıp Kurumu'nun morguna götürüldü.Polis, Mehmet K.'yi gözaltına alarak sorgulamak üzere emniyete götürdü.

Mehmet Kaplan'ın kentte ünlü bir iş insanının oğlu olduğu öğrenildi.

duygu-nun-supheli-olumu-erkek-arkadasinin-penceresinden-dustu-768798-1.

Duygu D.'nin kaza sonucu mu düştüğü, intihar mı ettiği, yoksa cinayet sonucu mu yaşamını yitirdiğinin belirlenmesi için çalışma başlatıldı.

Öte yandan Mehmet Kaplan'ın 23 Ocak 2019'da ehliyetsiz ve alkollü şekilde araç sürerken 35 yaşındaki Zeynep Berna Atay'a çarparak ölümüne neden olduğu öğrenildi. Mehmet Kaplan'ın bu olayla ilgili yargılaması ise devam ediyor.

Sosyal medyada ise Duygu'nun şüpheli ölümü sonrası etkin soruşturma yürütülmesini isteyen kadınlar #duyguiçinadalet kampanyası başlattı. Konuyla ilgili binlerce paylaşım yapıldı.

MEHMET KAPLAN TUTUKLANDI

Duygu Delen'in şüpheli ölümünün ardından gözaltına alınan Mehmet Kaplan tutuklandı.

Avukat Ömer Faruk Akan yaptığı paylaşımda "Şüpheli Sulh Ceza sorgusu ardından tutuklandı" ifadelerini kullandı.

erkek-arkadasinin-evinin-penceresinden-dusen-duygu-hayatini-kaybetti-768708-1.
Duygu D.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız