birgün

9° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 23.02.2020 15:42

Düz dünyacı, kendini atmosfere fırlatmaya çalışırken öldü

Dünyanın düz olduğunu kanıtlamak için kendi ev yapımı roketiyle fırlatmalar düzenleyen düz dünyacı Mike Hughes, çok sayıda yara alarak yaşamını yitirdi

Düz dünyacı, kendini atmosfere fırlatmaya çalışırken öldü

Düz dünyacı Mike Hughes kendini ev yapımı bir roketle gökyüzüne fırlattıktan sonra düşüşün ardından yaşamını yitirdi. Hughes ev yapımı roketleriyle düzenlediği fırlatmalarla dünyanın düz olduğuna dair delil toplamaya çalışıyordu. Düz dünyacı Hughes buharla çalışan roketleriyle yer küreden 1,5 km uzaklaşmayı hedefliyordu.

Kendi kendine roket yapmayı öğrenen Hughes, Dünya’nın düz olduğuna olan inancından dolayı ün kazandı. Hughes, düz dünyacılığa yönelik inancının son roket testinin temel motivasyon unsuru olmadığını ve bunun sadece bir “gözü peklik” olduğunu vurgulamıştı.

64 yaşındaki Hughes, ilk defa 2014 yılında kendini yer küreden fırlattı. Düz dünyacı Hughes, yerküreye en uzaktan baktığı başarılı girişimi, Mart 2018’de, 563 km / saat hızla 572 metre yükseğe çıktığı zaman gerçekleşti. Amatör astronot önceki uçuşları esnasında çok sayıda yara aldı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız