birgün

11° PARÇALI BULUTLU

Düzce'de sağanak: Kıran Deresi taştı, iki köye ulaşım sağlanan yolda göçük oluştu

Düzce'de sağanak nedeniyle Kıran Deresi'nin taşması sonucu iki köye ulaşım sağlanan yolda göçük oluştu. Düzce Valisi Cevdet Atay, mahsur kalan 21 kişiye ulaşıldığını ve can kaybının olmadığını açıkladı

GÜNCEL 07.07.2021 01:45
Düzce'de sağanak: Kıran Deresi taştı, iki köye ulaşım sağlanan yolda göçük oluştu
Abone Ol google-news

Düzce'de etkili olan sağanak nedeniyle bazı derelerin taşması sonucu iki köye ulaşım sağlayan yolda göçük oluştu, ekipler köylerde mahsur kalanlara ulaşmak için çalışma başlattı.

AA'da yer ak-lan habere göre, sağanak nedeniyle Kıran Deresi'nin taşması sonucu Akçakoca ilçesine bağlı Esmahanım ve Uğurlu köylerine ulaşım sağlanan yolda göçük oluştu.

İl Özel İdaresine bağlı ekipler, iş makineleri yardımıyla köylere ulaşmak için alternatif yol açmak için çalışma başlattı. Köylerde bulunan ve evlerini su basan bazı yurttaşların evlerinin üst katına çıkarak yetkililere haber verdiği öğrenildi.

Çilimli ilçesine bağlı Mısırlı ve Kırkharman köylerinde de etkili olan sağanak nedeniyle dere taşması ihtimaline karşı yurttaşlar güvenli bölgelere gitti.

duzce-de-saganak-kiran-deresi-tasti-iki-koye-ulasim-saglanan-yolda-gocuk-olustu-896067-1.

VALİ ATAY: MAHSUR KALAN 21 VATANDAŞA ULAŞILDI, CAN KAYBI YOK

Konuya ilişkin açıklama yapan Düzce Valisi Cevdet Atay, çalışmalar neticesinde bazı yurttaşlara ulaşıldığını ve can kaybının olmadığını belirtti.

Sağanak nedeniyle yolda kayma olduğunu ifade eden Atay, "Bir olumsuzluk söz konusu değil, Özel İdare ekiplerimiz notlarını alıyorlar. Hava düzelince oradaki yol kaymasını düzeltecekler. En son gelen bilgi; mahsur kalan 21 kişi alındı. Çok şükür herhangi bir can kaybı yok" diye konuştu.

duzce-de-saganak-kiran-deresi-tasti-iki-koye-ulasim-saglanan-yolda-gocuk-olustu-896068-1.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol