birgün

9° AÇIK

GÜNCEL 12.01.2021 13:10

Edirne'de sağanak etkili oldu, sokaklar göle döndü: Ev ve iş yerlerini su bastı

Edirne'de gece yarısı başlayan sağanak nedeniyle çok sayıda ev ve iş yerini su bastı, cadde ve sokaklar göle döndü. Son 24 saatte metrekareye 47 kilogram yağış düşen kentte, sağanak perşembe gününe kadar etkili olacak.

Edirne'de sağanak etkili oldu, sokaklar göle döndü: Ev ve iş yerlerini su bastı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan şiddetli yağış uyarısının ardından Edirne'de gece yarısı başlayan sağanak, hayatı olumsuz etkiledi. Son 24 saatte metrekareye 47 kilogram yağışın düştüğü kentte, cadde ve sokaklar suyla doldu.

Bazı ev ve iş yerlerini su bastı.

İstasyon Caddesi üzerinde su baskını yaşanan evlerde, yurttaşlar mahsur kaldı. Sabah saatlerinde işe gitmek için yola çıkanlar ise cadde ve sokaklardaki suyun çekilmesini bekledi. Suyla dolan ana arterlerde trafik tek şeritten sağlandı.

Edirne Belediyesi ekipleri, cadde ve sokaklardan suyu tahliye etmeye çalışırken, otogar girişi de suyla dolunca araçlar, alternatif yollara yönlendirildi. Kentte bazı tarım arazileri, sular altında kaldı. Meriç ve Tunca nehirlerinin debileri arttı.

BALKANLARDAN KAR BEKLENİYOR

Meteoroloji yetkilileri, yağışın perşembe gününe kadar etkili şekilde süreceğini, perşembe gününden itibaren Balkanlar üzerinden kar yağışı geleceğini bildirdi.

Yetkililer, yurttaşları sel ve su baskınlarına karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

DHA

edirne-de-baslayan-saganak-yagis-yuzunden-sokaklar-gole-dondu-ev-ve-is-yerlerini-su-basti-828127-1.

edirne-de-baslayan-saganak-yagis-yuzunden-sokaklar-gole-dondu-ev-ve-is-yerlerini-su-basti-828128-1.

edirne-de-baslayan-saganak-yagis-yuzunden-sokaklar-gole-dondu-ev-ve-is-yerlerini-su-basti-828129-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol