birgün

5° AÇIK

BİRGÜN EGE 09.10.2020 19:17

Efeler'de 'Kitap Günleri Etkinliği' düzenlendi

Efeler'de 'Kitap Günleri Etkinliği' düzenlendi

BİRGÜN EGE

Efeler Belediyesi ve Edebiyat Atölyesi Dergisi’nin iş birliği ile düzenlenen “Kitap Günleri Etkinliği” Efelerli kitapseverlerle yazarları buluşturmaya devam ediyor. Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, kitapseverle söyleşi yapmak üzere Aydın Atatürk Kent Meydanı’nda kurulan stanta gelen yazarlar Barış İnce, Berçem Akbaş ve Neslihan Yiğitler ile bir araya geldi.

Ulusal çapta yayım yapan Edebiyat Atölyesi Dergisi’nin halk ile yazarları buluşturmak amacıyla hayata geçirdiği Kitap Günleri Etkinlikleri, Fethiye ve Marmaris’ten sonra Efeler’de devam ediyor. Efeler Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen etkinliğe yazarlar Barış İnce, Neslihan Yiğitler ve Berçem Akbaş katıldı. Saat 16.00’da Efelerli vatandaşlarla söyleşi gerçekleştiren sanatçıları programdan önce Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay ziyaret etti. Sanatçılarla edebiyat üzerine keyifli sohbetler gerçekleştiren Başkan Atay’a yazarlar, imzalı eserlerini hediye etti.

efeler-de-kitap-gunleri-etkinligi-duzenlendi-790719-1.

DÜNYAYA AÇILAN BİR KENT OLMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Edebiyatın ince doğası itibariyle insan ruhu ve gelişimi üzerinde olumlu etkisine dikkat çeken Başkan Atay, “Şehirler yalnızca yol, beton, park, bahçe ve sokaktan ibaret değildir, şehri anlamlı kılan onun doğası ile birlikte içinde yaşayan insanlardır. Dolayısıyla bir kenti yönetmek insanını da korumak, kollamak, sıkıntılarına çare bulmak ve onların sosyal, kültürel ve sanatsal yönden ihtiyaçlarını karşılamayı da gerektirir. Edebiyat Atölyesi Dergisi, otobüsleri ile şehirlere bir kültür-sanat yolculuğuna çıktılar. Bu yolculukta onları köklü tarihe ve kıymetli bir kültür hazinesine sahip olan Efeler ilçemizde ağırlamaktan onur duyuyoruz. Kitaplar dünyaya açılan birer kapı ve biz de bu vasıtayla dünyaya açılan bir kent olmak için sürekli çalışıyoruz” diye konuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol