Efes Selçuklu çocuklar İklim Atölyeleri’nde buluşuyor

Bu bir ilandır.

Efes Selçuk İklim Atölyeleri Projesi kapsamında kentte yaşayan çocukların katılımıyla Efes Tarlası Yaşam Köyü Toprak Okulu’nda atölyeler düzenleniyor.

Efes Selçuk Belediyesi ile Atölye Deneme Sanat ve Ekoloji Derneği’nin işbirliği, Fransa’nın Türkiye Büyükelçiliği hibe desteği ile hayata geçirdiği, İzmir St. Joseph Lisesi ve İzmir Fransızca Öğretmenleri Derneği’nin destekleri ile zenginleşen Efes Selçuk İklim Atölyeleri Projesi kapsamında atölyeler devam ediyor.

Efes Selçuk’ta yaşayan 7- 14 yaş arası çocukların katılımıyla gerçekleşen Efes Selçuk İklim Atölyelerinde çocuklar, ekoloji ve çevre sorunlarına karşı farkındalık kazanırken, yeni beceriler kazanarak sosyalleşiyorlar. Ekim ayı boyunca Efes Tarlası Yaşam Köyü Toprak Okulu’nda gerçekleşen Efes Selçuk İklim Atölyelerinde, ritmik hareket atölyesi, eko print atölyesi, eko masal atölyesi, doğa oyunları ve mandala atölyeleri düzenlendi. Kasım ayı içerisinde her Cumartesi düzenlenecek atölyeler kapsamında Eco Masal Atölyesi, Eco Sinema Atölyesi, Stop Motion Atölyesi, Kent Bostanları Atölyesi ve Mask Atölyelerinin gerçekleşmesi planlanıyor.

Efes Selçuk İklim Atölyeleri ile iklim değişikliği karşısında sürdürülebilir kalkınma hedefleri çerçevesinde çocuklar iklim değişikliği konusunda bilinçlenirken, sinema, hikaye anlatıcılığı, fotoğraf, müzik ve resim aracılığıyla yeni beceriler ve deneyimler kazanması amaçlanıyor. Efes Tarlası Yaşam Köyü Toprak Okulu’nda düzenlenecek Efes Selçuk İklim Atölyelerine katılmak isteyen çocuklar SELBİM (444 8 892) ya da Efes Tarlası Yaşam Köyü'nü arayarak (0232 892 69 25 /394) Efes Tarlası Yaşam Köyü Toprak Okulu’nda düzenlenen atölyelere katılabilecek.