Tenis tarihinin en iyi oyuncuları arasından gösterilen Roger Federer, Laver Cup turnuvasında bu akşam kariyerinin son maçına çıkacak. Çiftler karşılaşmasında Federer'in takım arkadaşı Rafael Nadal olacak.

Efsane tenisçi Roger Federer son maçına çıkıyor: Takım arkadaşı Rafael Nadal olacak
Fotoğraf: AA

İsviçreli tenisçi Roger Federer'in kariyerine nokta koyacağı Laver Cup, İngiltere'nin başkenti Londra'da bugün başlıyor.

20 bin kişilik O2 Arena'da düzenlenecek ve 25 Eylül Pazar günü sona erecek organizasyonda Avrupa ve dünya takımları karşı karşıya gelecek.

Laver Cup sonrasında emekli olacağını açıklayan 41 yaşındaki Federer, üç kez operasyon geçirdiği dizinin tam olarak iyileşmemesi nedeniyle sadece çiftlerde korta çıkacak.

İsviçreli sporcu, bu akşam seansında oynanacak çiftler maçında İspanyol Rafael Nadal ile kortu paylaşacak.

Laver Cup'ta ilk günün programı şu şekilde:

Casper Ruud - Jack Sock

Stefanos Tsitsipas - Diego Schwartzman

Andy Murray - Alex De Minaur

Roger Federer / Rafael Nadal & Jack Sock / Frances Tiafoe

BÜYÜ DÖRTLÜ AYNI ANDA KORTTA

Laver Cup öncesi 'Tenisin Büyük Dörtlü' olarak anılan Roger Federer, Rafael Nadal, Novak Djokovic ve Ady Murray dün aynı anda korta çıkarak antrenman yaptı.

AVRUPA VE DÜNYA TAKIMLARI

Kaptanlığını Bjorn Borg'ün yaptığı Avrupa takımında, Roger Federer, Rafael Nadal, Novak Djokovic, Andy Murray, Casper Ruud ve Stefanos Tsitsipas yer alıyor.

John McEnroe'nin kaptanlığındaki dünya takımı ise Felix Auger-Aliassime, Taylor Fritz, Diego Schwartzmann, Jack Sock, Frances Tiafoe ve Alex de Minaur'dan oluşuyor.