birgün

21° KAPALI

BİRGÜN EGE 22.11.2019 23:00

Ege Üniversitesi’nde öğrencilere 'Erdoğan' gözaltısı

Ege Üniversitesi’nde öğrencilere 'Erdoğan' gözaltısı

BİRGÜN İZMİR

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı Ege Üniversitesi Bornova Yerleşkesinde inşa edilen Bilal Saygılı Camii’nin açılışı sırasında 6 öğrencinin darp edilerek gözaltına alındığı öğrenildi.

Gözaltına alınan öğrencilerin cep telefonlarına el konulurken, ön muayene için hastaneye götürülmeyip Bornova Merkez Karakolu önünde, polis aracında 5 saat bekletildikleri kaydedildi.

Cami açılış töreninin bitişiyle Erdoğan’ın kampüsten ayrılması üzerine öğrencilerin, önce doktor muayenesi için hastaneye götürüldüğü ve ardından da ifadeleri dahi alınmadan serbest bırakıldığı belirtildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız