birgün

18° AÇIK

Ege Üniversitesi’ne Kuşadası Belediyesi’nden maske yardımı

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesi Onkoloji, Hematoloji ve Gastroenteroloji bölümlerinde yatmakta olan çocuk hastaların maske ihtiyacını karşılamak üzerine, 8 bini çocuklar için olmak üzere 10 bin maskeyi hastaneye bizzat ulaştırdı.

BİRGÜN EGE 11.07.2020 14:07
Ege Üniversitesi’ne Kuşadası Belediyesi’nden maske yardımı
Abone Ol google-news


BİRGÜN İZMİR

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, İzmir’den gelen çocuk maskesi talebine sessiz kalmadı. Günel, hasta çocuklar için faaliyet gösteren gönüllü 40 kadın tarafından Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesi Onkoloji, Hematoloji ve Gastroenteroloji bölümlerinde tedavi görmekte olan çocukların maske ihtiyacının bulunduğunun kendisine iletilmesi üzerine harekete geçti. Türkiye’nin çocuk maskesi üreten ilk belediyesi olan Kuşadası Belediyesi’nin öncülüğünde kurulan Ada Kadın Üretim ve İşletme Kooperatifi bünyesinde faaliyet gösteren Emek Atölyesi’nde dikilen 8 bin adet çocuk maskesi ile 2 bin adet yetişkin maskesi Günel tarafından Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Onkoloji ve Hematoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Ege Lösemili Çocuklar Derneği Başkanı Prof. Dr. Deniz Yılmaz Karapınar’a teslim edildi.

ege-universitesi-ne-kusadasi-belediyesi-nden-maske-yardimi-755313-1.

Başkan Ömer Günel’e göstermiş olduğu duyarlılık için teşekkür eden Prof. Dr. Deniz Yılmaz Karapınar, “Onkoloji, hematoloji ve gastroenteroloji bölümlerimizde tedavi görmekte olan çocuklarımızın maske ihtiyacının pandemi döneminde artış göstermesi üzerine çocuk hastalarımız için faaliyet gösteren 40 gönüllü kadın aktivistimiz bu ihtiyacımızı dile getirdi. Bu ihtiyacımız ve talebimiz karşısında büyük bir duyarlılık ve hassasiyet gösteren Kuşadası Belediye Başkanı Sayın Ömer Günel’e çocuklarımız ve ailelerimiz adına sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz” dedi.

'MASKEYE İHTİYAÇ DUYMAYACAKLARI GÜZEL GÜNLER DİLİYORUM'

Başkan Ömer Günel ise çocukların sağlığının ve mutluluğunun her şeyden önemli olduğunu belirterek “Yeni tip koronavirüs ile mücadele tedbirleri kapsamında belediyemiz öncülüğünde kurulan Ada Kadın Üretim ve İşletme Kooperatifi çatısı altında faaliyet gösteren Emek Atölyesi’nde üretilen maskelerimizi Ege Üniversitesi’nde tedavi görmekte olan çocuklarımıza ve ailelerine ulaştırmak bizler açısından bir zorunluluktu. Kuşadası Belediyesi olarak Türkiye’de çocuk maskesi üreten ilk belediyeyiz. Bu maskeleri kentimizde hemşehrilerimize ücretsiz olarak dağıttık, dağıtıyoruz. İzmir’den de böyle bir ihtiyaç olduğuna dair bilgi elimize ulaşır ulaşmaz harekete geçtik ve kısa süre içerisinde 8 bin çocuk maskesinin üretimini gerçekleştirdik. Çocuklarımıza acil şifalar ve maskeye ihtiyaç duymayacakları güzel günler diliyorum” dedi.

Başkan Ömer Günel, maskeleri Prof. Dr. Deniz Yılmaz Karapınar’a teslim etmesinin ardından Onkoloji, Hematoloji ve Gastroenteroloji bölümlerinde yatmakta olan 40 çocuğu ziyaret ederek çeşitli hediyeler verdi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol