birgün

18° AÇIK

GÜNCEL 17.05.2021 16:33

Eğirdir Gölü'nde kaçak avcı ağlarını toplamaya çalışan ekiplere kıyıdan ateş açıldı

Eğirdir Gölü'nde kaçak avcı ağlarını toplamaya çalışan ekiplere kıyıdan ateş açıldı

Isparta’da bulunan Eğirdir Gölü’nde kaçak avcılıkla ilgili denetim yapan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Su ürünleri Kontrol ekiplerine kıyıdan tüfekle taciz ateşi açıldı.

Isparta Eğirdir'de İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Su ürünleri Kontrol ekipleri, Eğirdir Gölü’nde kaçak avcılıkla ilgili denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda ekipler önceki gün Senirkent ilçesine bağlı Gençali köyü yakınlarında göle atılmış vaziyette sahipsiz uzatma ağı olduğunu tespit etti.

Ağı çekmek için harekete geçen ekiplere kıyı şeridinde kimliği belirsiz kişi veya kişilerce taciz ateşi açıldı.

Ekipler, yaşadıklarını cep telefonu ile kaydetti.

Taciz ateşinin ardından ekipler, Senirkent ilçesi Jandarma Komutanlığına haber verdi. İhbar üzerine olay yerine gelen jandarma ekipleri, ateş edenleri tespit edemedi. Gölde yapılan denetimde toplam bin 500 metre uzatma ağına el konulurken, ağda bulunan canlı balıklar göle bırakıldı. (İHA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol