Emniyet Genel Müdürlüğü, uluslararası uyuşturucu kaçakçılığından 22 yıl 8 ay hapse mahkum edilen Luciano Camporesi'nin Antalya'da yakalanmasına ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada Camporesi'nin Türkiye'ye giriş yaptığı tarihte hakkında herhangi bir kırmızı bülten bulunmadığı ifade edildi.

EGM'den Antalya'da yakalanan uyuşturucu kaçakçısına ilişkin açıklama

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) uluslararası uyuşturucu kaçakçılığından 22 yıl 8 ay hapse mahkum edilen ve dört yıldır aranan Luciano Camporesi'nin Antalya'da yakalanmasına ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamaya göre Luciano Camporesi'nin Türkiye'de bulunabileceğine dair 26 Ekim 2022'de İtalya İnterpolünden bilgi alındı.

İstihbarat Başkanlığı, İnterpol Daire Başkanlığı ve Antalya Emniyet Müdürlüğünce yapılan çalışmalar neticesinde Camporesi'nin, farklı bir isim üzerine düzenlenmiş orijinal Fransız pasaportuyla Türkiye'ye girdiği ifade edildi.

Yapılan incelemelerde, suç örgütü yöneticisinin Türkiye'ye giriş yaptığı tarihte hakkında herhangi bir kırmızı bülten bulunmadığı belirtildi.

Açıklamada, "Söz konusu şahısla ilgili olarak İtalya İnterpolü ile irtibata geçilmiş olup süreç hassasiyetle takip edilmektedir." ifadeleri kullanıldı.

NE OLMUŞTU?

İtalya’da uluslararası uyuşturucu kaçakçılığından 22 yıl 8 ay hapse mahkum edilen ve 4 yıldır aranan Luciano Camporesi, 11 Kasım'da Antalya'da bir evde yakalanmıştı.

Camporesi, 12 Kasım'da yapılan operasyonda Antalya'nın Kepez ilçesinde yakalanarak, çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanmıştı.

Camporesi, Güney Amerika ile İtalya ve Kuzeybatı Avrupa arasında faaliyet gösteren bir uluslararası uyuşturucu kaçakçılığı şebekesine dahildi