birgün

24° AZ BULUTLU

GÜNCEL 16.09.2019 10:06

Ekrem İmamoğlu'ndan afiş yanıtı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Çankaya Belediyesi’nin yaz etkinlikleriyle ilgili astığı ‘Biz tatil yapmadık’ afişleri hakkında sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan yanıt verdi.

Ekrem İmamoğlu'ndan afiş yanıtı


Çankaya Belediyesi'nin 'Tatil yapmadık' sloganıyla astığı afiş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na gönderme yapıldığı yönünde yorumlanınca Alper Taşdelen sosyal medya hesabından "Fitnenizde boğulun" dedi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da mesaja "Kötü niyet ve kötü söz sahibine aittir" diye yanıt verdi.

Duvar'da yer alan habere göre; Taşdelen’in “Biz tatil yapmadık, yaz boyunca 100 bin Çankayalıyı açık hava sineması ve yaz konserleriyle buluşturduk” başlığıyla dikkat çeken afişte yaz boyunca 100 bin Çankayalı’nın açık hava sineması ve yaz konserleriyle buluşturulduğu anlatıldı. Afişi iktidar medyası İmamoğlu’na gönderme yapıldığı yorumunu yaparak yayınladı. Haberlerde İmamoğlu’nun İstanbul’da sele yol açan yağış sırasında tatilde olduğu öne sürüldü ve afişlerin kaldırıldığı belirtildi.

İMAMOĞLU’NDAN YANIT

Bunun üzerine Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, sosyal medya hesabından “Her yıl yaz etkinliklerimizi anlatmak için astığımız afişi, öküz altında buzağı arayan fitneciler diline dolamış… O afişin @ekrem_imamoglu başkanımızla ilgisi, alakası olmadığı gibi, kimse de bizi aramadı. Fitnenizde boğulun, @ekrem_imamoglu candır” ifadeleriyle paylaşımda bulundu. İmamoğlu da Taşdelen’e yanıt vererek “Kötü niyet ve kötü söz sahibine aittir, sizin gibi çalışkan tüm belediye başkanlarımız candır” diye yazdı.

ekrem-imamoglu-ndan-afis-yaniti-624913-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız