birgün

23° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 06.05.2021 01:13

Ekrem İmamoğlu "Üç Fidan"ı andı: Delikanlım iyi bak yıldızlara

Üç Fidan’ın idam edilişlerinin üzerinden 49 yıl geçti. Denizler için sosyal medya hesabından bir anma mesajı paylaşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “İdamlarının yıl dönümünde Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ı rahmetle anıyorum” dedi.

Ekrem İmamoğlu "Üç Fidan"ı andı: Delikanlım iyi bak yıldızlara

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 49 yıl önce bugün idam edilen Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan ile ilgili anma mesajı yayınladı.

Türkiye devrimci hareketinin önderlerinden Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ın 6 Mayıs 1972 idam edilerek katledilişlerinin üzerinden 49 yıl geçti.

Denizlerin idam edilişinin 49. yıl dönümünde sosyal medya hesabı üzerinden anma mesajı yayınlayan Ekrem İmamoğlu mesajında, “Tam bağımsız Türkiye için mücadele edenlere; fikri hür, vicdanı hür gençlere selam olsun. İdamlarının yıl dönümünde Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ı rahmetle anıyorum. #6Mayıs1972” ifadelerine yer verdi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol