birgün

21° AZ BULUTLU

El Salvador Devlet Başkanı Bukele: Bitcoin diyarı El Salvador’dan tüm Türkiye’ye selamlar

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, sosyal medya hesabından "Öncelikle Bitcoin diyarı El Salvador’dan tüm Türkiye’ye selamlar" şeklinde bir paylaşım yaptı.

SİYASET 20.01.2022 01:09
El Salvador Devlet Başkanı Bukele: Bitcoin diyarı El Salvador’dan tüm Türkiye’ye selamlar
Abone Ol google-news

Resmi temaslarda bulunmak üzere Türkiye'ye gelecek olan El Salvador Devlet Başkanı Nayip Bukele, sosyal medya hesabından Türkçe bir paylaşımda bulundu. Bir televizyon programında gündem olan sözlere atıfta bulunan Bukele, “Öncelikle, #Bitcoin diyarı El Salvador’dan tüm Türkiye’ye selamlar” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, El Salvador'dan Türkiye'ye Devlet Başkanı düzeyinde yapılacak bu ilk ziyaret sırasındaki görüşmelerde, Türkiye-El Salvador ikili ilişkileri tüm boyutlarıyla ele alınacak.

ERDOĞAN İLE GÖRÜŞECEK

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde El Salvador Cumhurbaşkanı Bukele'yi resmi törenle karşılayacak, baş başa ve heyetler arası görüşmeler ile anlaşmaların imza töreni ve ortak basın toplantısının ardından onuruna resmi akşam yemeği verecek.

El Salvador'dan Türkiye'ye Devlet Başkanı düzeyinde yapılacak bu ilk ziyaret sırasındaki görüşmelerde, Türkiye-El Salvador ikili ilişkileri tüm boyutlarıyla ele alınacak.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol