birgün

8° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 12.02.2020 15:28

Elazığ'da okulların açılış tarihi bir kez daha ertelendi

Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından 17 Şubat'ta açılması planlanan okulların açılma tarihi, 24 Şubat'a ertelendi

Elazığ'da okulların açılış tarihi bir kez daha ertelendi

Elazığ'da, meydana gelen ve 41 yurttaşın yaşamını yitirdiği 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından 10 Şubat'ta başlaması planlanan eğitim- öğretim yılının ikinci yarısının açılma tarihi bir kez daha ertelendi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 6.8 büyüklüğünde deprem yaşayan Elazığ'da okulların açılmasının 24 Şubat'a ertelendiğini bildirdi.

24 Ocak'ta meydana gelen Sivrice merkezli 6.8 büyüklüğündeki deprem nedeniyle ilk önce 10 Şubat'a, ardından 17 şubat'a ertelenen okulların açılış tarihi bir kez daha ileri atıldı. Deprem sonrası hasar tespit edilen 80 okul için yıkım kararı alınmıştı.

İHA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız