birgün

4° AÇIK

GÜNCEL 14.01.2022 09:54

Elazığ’daki türbede çocuklara istismar

Gazeteci İsmail Saymaz, Elazığ’da bulunan "Çarşamba Baba Türbesi”nde, çocuklara 40 yaşındaki M.K.i isimli erkek tarafından istismar edildiğini yazdı.

Elazığ’daki türbede çocuklara istismar

Halktv.com.tr yazarı İsmail Saymaz, 2020 Mayıs-Haziran aylarında Elazığ’da bulunan Çarşamba Baba Türbesi’nde üç çocuğun istismar edildiğini yazdı. M.K.İ.’nin istismar ettiği çocuklar, durumu ailelerine anlatınca güvenlik güçlerine haber verildi.

30 Aralık 2021'de evinde yakalanan M.K.İ., Saymaz’ın aktardığına göre, B. ve C.'ye karşı ikişer kez, Y.'ye karşı zincirleme cinsel istismardan 75 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Saymaz ile görüşen anne şu açıklamayı yaptı:

"M.K.'nin her dokunuşunda B. kendisini çekerek korkuyordu. M.K. de 'Bu kız neden korkmuş, kaza mı yaptınız, biraz dua okuyayım' dedi. M.K.'yi bağırarak evden çıkardım. Öğrendiğim kadarıyla çocukları istismar ediyormuş. Kendi imkanımızla aradık, bulamadık."
Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol