birgün

21° KAPALI

GÜNCEL 26.01.2020 11:18

Elazığ Sürsürü'de enkaz altındaki 2 kişiye ulaşıldı

Elazığ Sürsürü'de enkaz altındaki 2 kişiye ulaşıldı

Elazığ Sürsürü'de 9 kişi için arama çalışmalarının sürdüğü binada 2 kişiye ulaşıldı.

35 saattir süren çalışmalarda 17 kişinin enkaz altında kaldığı binada 3 kişinin cansız bedenine ulaşılmış, 3 kişi yaralı olarak kurtarılmıştı. Saat 10.50 itibariyle enkaz bölgesinde yapılan sismik araştırma sonucu 2 kişiye daha ulaşıldı. Bölgeye ambulans sevk edildi.Kurtarılan kişilerin sağlık durumu henüz bilinmiyor.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Elazığ’da Sivrice merkezli 6,6 büyüklüğündeki depremde ölenlerin sayısının 31’e yükseldiğini, 1607 kişinin yaralı olduğunu duyurmuştu.

Açıklamada, "Hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısı ise 31 olmuştur. Depremden sonra 1556 vatandaşımız hastanelere başvurmuştur" denildi. Depremde 76 binanın yıkıldığı ve 645 binada ağır, 541 binada da orta ve az hasar bulunduğu açıklamada kaydedilmişti.

cukurda-defineci-avi-540867-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız