birgün

12° AÇIK

Elazığ ve Malatya’da depremden zarar görenlerin faturaları ertelenecek

Elazığ ve Malatya'daki depremden etkilenenlerin, elektrik ve doğalgaz faturaları 3 ay ertelenecek. Karar, deprem nedeniyle iş yeri veya konutu yıkılan, orta hasarlı veya ağır hasarlı hale gelen tüketicileri kapsıyor.

GÜNCEL 21.08.2020 10:46
Elazığ ve Malatya’da depremden zarar görenlerin faturaları ertelenecek
Abone Ol google-news

Elazığ ve Malatya'daki depremden etkilenen vatandaşların elektrik ve doğalgaz faturalarının 3 ay ertelenmesine ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Karar, “24 Ocak'ta Elazığ ve Malatya'da meydana gelen depremin hane halkı ve küçük esnafın üzerindeki etkilerini azaltmak” için alındı.

Karara göre, depremde zarar görenlerin, 2020 yılı Temmuz, Ağustos ve Eylül ayı fatura dönemlerine ilişkin tüketim faturalarının tahsilatı 3 ay süreyle ertelenecek.

Fatura erteleme, deprem nedeniyle iş yeri veya konutu yıkılan, orta hasarlı veya ağır hasarlı hale gelen tüketicileri kapsıyor.

Ekli "Elazığ ve Malatya'da Yaşanan Deprem Nedeniyle Zarar Gören Tüketicilerin Elektrik ve Doğalgaz Tüketimlerine İlişkin Tahsilatların Ertlenmesi Hakkında Karar"ın yürürlüğe konulmasına, 7269 sayısı Umumi Hayata Müessir Afetler Dolayısıyla Alınacak Tedbirlere Yapılacak Yardımlara Dair Kanun'un ek 13'üncü maddesi gereğince verildi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol