birgün

11° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 03.03.2020 11:15

Elon Musk’tan Twitter CEO’suna destek

Twitter CEO'luğu görevinden alınmak istenen Jack Dorsey'e, Elon Musk destek verdi.

Elon Musk’tan Twitter CEO’suna destek

Koltuğu sallantıda olan Twitter CEO’su Jack Dorsey’e, Tesla’nın CEO’su Elon Musk’tan destek geldi. Twitter’da yüzde 5’lik hisse alan ve yönetim kurulunda dört isimle temsil edilen fon şirketi Elliott Management’in, Dorsey’in CEO’luktan alınması dahil şirkette bir dizi değişiklik için harekete geçtiği basına yansımıştı.

Musk, dün Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Twitter CEO’su olarak Jack’i desteklediğimi söylemek istiyorum, onun iyi bir kalbi var” ifadelerine yer verdi.

Paul Elliott Singer’a ait aktivist fon Elliott Management, Dorsey’in hem Square hem de Twitter’ın CEO’luğunu birlikte yürütmesi ve Twitter’a yeterince odaklanmamasını değişiklik planında argüman olarak kullanıyor.

Sözcü'nün haberine göre; Elon Musk’ın da hem Tesla hem de SpaceX CEO’su olduğu biliniyor.

Twitter’da CEO dahil ciddi bir değişim planının, Kasım 2020’deki ABD Başkanlık seçimi öncesine denk gelmesi de tartışmalara neden olmuş durumda.

Öte yandan, Twitter çalışanlarından da Jack Dorsey’e destek geldi ve Twitter’da “#webackjack” (Jack’in arkasındayız) etiketiyle mesajlar paylaşıldı.

Musk, bu yıl bir Twitter personel etkinliğine görüntülü olarak bağlanmıştı.

NE OLMUŞTU?

Sosyal medya devi Twitter’da büyük miktarda hisse satın alan ABD merkezli fon şirketi Elliott Management, şirketin CEO’su Jack Dorsey’nin görevden alınması dahil bir dizi değişiklik talep etmişti. Twitter’da Facebook’tan farklı olarak tek sınıf hisse bulunuyor ve kurucu Dorsey’in şirkette oy kontrolü bulunmuyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız