birgün

13° PARÇALI BULUTLU

Emekliler 5 koldan Ankara’ya yürüyecek: Maaşlara ek zam yapılsın

Tüm Emekliler Sendikası, Emekliler ve Yaşlılar Meclisi ve Emekliler Dayanışma Sendikası, emekli maaşlarına ek zam yapılması ve temel tüketim ürünlerine yapılan zamların geri çekilmesi talebiyle Ankara’ya yürüyecek. 15-16 Nisan’da 5 koldan başlayacak olan yürüyüş, Ankara Anıt Park Miting Alanı’nda düzenlenecek mitingle sonlanacak.

ÇALIŞMA YAŞAMI 05.04.2022 16:28
Emekliler 5 koldan Ankara’ya yürüyecek: Maaşlara ek zam yapılsın
Abone Ol google-news

Tüm Emekliler Sendikası, Emekliler ve Yaşlılar Meclisi ve Emekliler Dayanışma Sendikası tarafından oluşturulan Emekli Sendikaları Koordinasyonu, 15-16 Nisan'da 5 koldan Ankara'ya yürüyecek. Açıklamada, emekli maaşlarına insanca yaşanabilecek düzeyde ek zam yapılması, temel tüketim mallarına yapılan zamların geri çekilmesi ve emekli sendikalarının örgütlenmesinin önündeki engellerin kaldırılması talebiyle yürüyüş yapılacağı belirtildi.

YÜRÜYÜŞ MİTİNGLE SONA ERECEK

Demokratik kitle örgütleri ve halkın davet edildiği yürüyüş, Karadeniz kolu Hopa’dan, Akdeniz kolu Mersin ve Antalya’dan, Ege kolu İzmir’den, Marmara kolu İstanbul’dan ve İç Anadolu kolu Kayseri’den başlayacak.

Yürüyüşün sonunda emekliler, 16 Nisan Cumartesi günü saat 14.00’te Ankara Anıtpark’taki mitingte buluşacak.

İki gün sürecek yürüyüş ve miting boyunca temel tüketim ürünlerine yapılan zamların geri çekilmesi, emekli maaşlarına insanca yaşayabilecek kadar ek zam yapılması, emekli ikramiyelerinin yılda 4 defa birer maaş tutarında verilmesi, emekli sendikalarının örgütlenmesinin önündeki engellerin kaldırılması ve savaş politikalarının son bulması başlıkları öne çıkacak.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol