birgün

7° HAFİF YAĞMUR

GÜNCEL 09.11.2019 14:29

EMEP MYK üyesi, gazeteci Metin İlgün yaşamını yitirdi

Bir süredir kanser tedavisi gören gazeteci Metin İlgün yaşamını yitirdi. Emek Partisi MYK üyeliği, İl yöneticiliği gibi görevlerde bulunan İlgün'ün cenazesi Dersim'de toprağa verilecek

EMEP MYK üyesi, gazeteci Metin İlgün yaşamını yitirdi

Gazeteci Metin İlgün bir süredir kanser tedavisi gördüğü Fatih Sultan Mehmet Hastanesi’nde yaşamını yitirdi. İlgün’ün cenazesi İstanbul’da yapılacak törenin ardından Dersim’de toprağa verilecek.

Gazeteci İlgün’ün ölümünün ardından üyesi olduğu Emek Partisi tarafından yapılan açıklamada;

“1961 doğumlu olan ve 58 yaşında hayata gözlerini yuman Metin İlgün, Gerçek dergisinde ve Evrensel Gazetesi’nin ilk kurulduğu dönemde işçi-sendika servisinde muhabirlik ve editörlük görevlerini yapmış, Emek Partisi’nin de kuruluşundan bu yana İstanbul il ve merkez yöneticiliği görevlerini yürütmüştü.

Yargılandığı TDKP davasında aldığı ceza nedeniyle 1980 ile 1991 yılları arasında cezaevinde yatan Metin İlgün, çalışkanlığı ve işçi sınıfı mücadelesine bağlılığıyla örnek bir komünist olarak partimizin saflarında mücadelesini sürdürdü.

Metin İlgün, Metin Göktepe’nin öldürülmesi sonrasında yapılan bir yürüyüşte

Daha ilk gençlik yıllarında örgütlü mücadeleye katılan İlgün, bütün yaşamı boyunca, başta işçi sınıfı olmak üzere sömürülen ve ezilen halk kitlelerinin sınıfsız ve sömürüsüz bir dünya kurma mücadelesinin neferi oldu” denildi.

1961 doğumlu olan Metin İlgün, Gerçek dergisinde ve Evrensel’in ilk kurulduğu dönemde işçi sendika servisinde muhabirlik ve editörlük yapmış, Emek Partisi’nin de kuruluşundan bu yana İstanbul il ve merkez yöneticiliği görevlerini yürütmüştü.

Metin İlgün’ün cenazesi 10 Kasım günü saat 11.00’da İstanbul’da Emek Partisi Tuzla İlçe Örgütü binası önünde yapılacak törenin ardından Dersim’e götürülecek. İlgün, Pertek ilçesinde Köy Garajı Alanı’nda yapılacak törenin ardından toprağa verilecek.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız