birgün

23° AÇIK

Emine Erdoğan'ın mutfak musluğu: 4 asgari ücret

Emine Erdoğan'ın mutfağından paylaştığı musluğun fiyatının 4 asgari ücrete denk gelmesi sosyal medyada gündem oldu.

GÜNCEL 29.08.2020 21:46
Emine Erdoğan'ın mutfak musluğu: 4 asgari ücret
Abone Ol google-news

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın aşure günü nedeniyle sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğraftaki musluk bataryasının fiyatının 9 bin 640 lira olduğu ortaya çıktı.

Emine Erdoğan'ın mutfağından paylaştığı musluğun fiyatının 4 asgari ücrete denk gelmesi sosyal medyada gündem oldu. Emine Erdoğan'ın mutfak musluğu Twitter'da TT oldu.

BİR MUSLUK 4 ASGARİ ÜCRETE DENK

Emine Erdoğan bugün aşure günü dolayısıyla Twitter hesabından yaptığı aşurelerin fotoğrafını ve tarifini paylaşmıştı.

Bir Twitter kullanıcısı, Erdoğan'ın aşure yaptığı fotoğrafındaki musluk bataryasının fiyatını paylaştı. Bataryanın fiyatının 9 bin 640 lira olduğu görülürken Twitter kullanıcısı Ali Aktaş, "Sarayda kullanılan bir eviye batarya (musluk) bile 10 bin TL'ye yakın. Nerdeyse 4 asgari ücretli maaşı. Asgari ücretlilerin ve dar gelirlilerin oyları ile elde edilmiş bir yaşam bu" ifadelerini kullandı.

Aktaş paylaşımın devamında, "Erdoğan iktidara geldiğinde Meclis Lojmanlarını bile sattırmış, Başbakanlık Lojmanında kalmak yerine Keçiören'de bir dairede kalmayı tercih etmişti. Bugünkü lüksü normal bulan AK Partililer Erdoğan'ın dünü ile bugününü mukayese bile etmiyorlar" dedi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol