Urfa Adliyesi önünde Adalet Nöbeti’ni sürdüren Emine Şenyaşar, “Ramazan Bayramı’nda da burada olacağız. Bayramdan sonra akşamları da eve gitmeyeceğim” dedi.

Emine Şenyaşar: Bayramda adliye önünde olacağım

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile katliamdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021 tarihinde başlattığı Adalet Nöbeti, 415'inci gününde devam ediyor.

Emine ve oğlu Ferit Şenyaşar, sabah erken saatlerde Suruç ilçesinde bulunan evlerinden 42 kilometre uzakta bulunan Urfa Adliyesi önüne gelerek nöbet eylemini başlattı.

MA'nın haberine göre; Aile, mesai saatleri arasında yolu adliyeye düşen avukat ve yurttaşlara adalet mücadelesine dair aktarımlarda bulunuyor. Sağlık sorunlarına rağmen Adalet Nöbeti’ni sürdüren Emine Şenyaşar, Ramazan Bayramı’na sayılı günler kaldığını belirterek “Ramazan Bayramı’nda da burada olacağız. Oğlum serbest kalana kadar adliye binası önünden ayrılmayacağım. Adliye binası benim evime dönüştü. Çocuklarımın, torunlarımın yanında değil, bayramı burada geçireceğim. Hastane kayıtları bulunsun, katliam yapanlar tutuklansın. Benim ailemi 1-2 kişi öldürmedi. Çok kişi vardı. Çok büyük bir zulüm ile öldürdüler. Cezalarını çeksinler. Neden serbest bırakıyorlar. Fadıl’ım gelmeden benim evde oturmam bana yasak. Bayramdan sonra akşamları da eve gitmeyeceğim. Geceleri adliye önünde yatacağım. Artık yeter oğlumu bıraksınlar. Bunlarda vicdan yok mu?” şeklinde konuştu.