birgün

15° PARÇALI BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 15.11.2018 11:48

Emir Can İğrek'in 'Ağır Roman' albümü çıktı

Emir Can İğrek'in 'Ağır Roman' albümü çıktı

Yeni nesil Türkçe sözlü müziğin “Yangınlı Şiirleri”ni yazan Emir Can İğrek, “Ağır Roman” albümünü dinleyenlerine sundu.

Yazdığı sözlerle dikkat çeken sanatçının albümünde her biri derin anlamlar taşıyan 10 parça bulunuyor. "Aşk Yasal Cinayet" parçası ile başlayan albümde "Kaptan, Müzik Kutusu" gibi sanatçının popüler olmuş parçaları da yer alıyor.

Emir Can İğrek, Ağır Roman şarkısını filminden de etkilenerek yazmış. Hayatı ve insan ilişkilerini sorguladığı çok bu parçada Salih’in Tina’yı Reis’le gördüğü sahneden sonraki kanlar içindeki yürüyüşü parçaya ilham olmuş. Ayrıca albümde; sanatçının “Attila İlhan”la dertleştiği “Yangınlı Şiir”, çingenelerin Franco’ya karşı verdiği mücadeleden ilhamla “Franco”, yasak bir aşk hikayesinin konu edinildiği “Beyaz Skandalım” gibi parçalar da bulunuyor.

“21. Yüzyıl başkasının acısını kalbinde hissetme gereği duymayan insan modeli üretti” diyor Emir Can İğrek. Hissizleşen dünyaya karşı direnen bir genç sanatçı olarak dinleyenlerine ulaşıyor.

Sanatçı, “Yangınlı Şiir” adlı parçasında şu sözlerle bizi karşılıyor:

“Eşkiyaların kibar olduğu zamandan,

Adamların kadınları müjganından öptüğü sokaklardan geçtim.

Büyüyorum ara sıra yalanla,

Yazıyorum içimi şu odamda,

Değiyor başka hayatlara”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız