birgün

21° AÇIK

Emniyet şeridinde yakalanan sürücü isyan etti: Her gün kullanıyorum

Usulsüz çakar siren sistemi kullanımı ve emniyet şeridi ihlaline yönelik denetimler sırasında emniyet şeridini kullanması nedeniyle ceza kesilen sürücü Nejdet Yıldız, "Yaklaşık bir senedir buradayım, ben de her gün kullanıyorum. Arabayı da Almanya'ya götürüyorum. Bana artık burada araba lazım değil" sözleriyle isyan etti.

GÜNCEL 19.11.2021 13:20
Emniyet şeridinde yakalanan sürücü isyan etti: Her gün kullanıyorum
Abone Ol google-news

Maltepe'de polis ekipleri, usulsüz çakar ve siren bulundurarak emniyet şeridini kullanan araçlara yönelik denetim yaptı. Almanya'dan geldiğini ve sürekli emniyet şeridini kullandığını belirten sürücü Nejdet Yıldız, "Yaklaşık bir senedir buradayım, ben de her gün kullanıyorum" dedi.

İstanbul Trafik Denetim Şube Müdürlüğü Sivil Trafik Amirliği ekipleri, Maltepe D-100 karayolu Kadıköy istikametinde usulsüz çakar siren sistemi kullanımı ve emniyet şeridi ihlaline yönelik denetimlerde bulundu. Denetimde kural ihlalinin yapıldığı araçlar tek tek tespit edildi.

'HERKES GİDİYOR, BEN 2 SAAT GERİDE KALIYORUM'

Denetimler sırasında "emniyet şeridi ihlali" yapan sürücü Nejdet Yıldız'a bin 339 lira ceza kesildi. Ceza kesilen Yıldız, "Almanya'dan geldim. Böyle bir trafik rezilliği olmaz. Herkes gidiyor, ben 2 saat geride kalıyorum. Ben de o yüzden kullanıyorum. Yaklaşık bir senedir buradayım, her gün kullanıyorum. Artık ne ceza gelirse gelsin, arabayı da Almanya'ya götürüyorum. Bana artık burada araba lazım değil." dedi.

DHA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol